Wydarzenia

Rok szkolny 2017/2018
WRZESIEŃ
01 - 03.09. – Obóz integracyjny w Łapinie
15.09. – Udział Szkoły w akcji „Sprzątanie Świata”.
29.09. – Udział w akcji Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności w ramach Programu „Podziel się Posiłkiem”.
28.09. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
17-20.10. – Tydzień warsztatowy.
17 - 21.10. – Wyjazd uczniów klas III na Europejskie Forum Młodzieży do Długopola Zdrój Euro Week 2017.
Rok szkolny 2016/2017
WRZESIEŃ
01.09. –  03.09. – Obóz integracyjny
03.09. – Udział uczniów w V Edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej kampanii promującej dzieła literatury polskiej.
17.09. – Udział Szkoły w akcji „Sprzątanie Świata”.
29.09. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
30.09. - Udział w obchodach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
PAŹDZIERNIK
5 - 9.10. – Wyjazd uczniów klas III na Europejskie Forum Młodzieży do Międzygórza Euro Week 2016.
03 -07.10. – Tydzień Warsztatowy ( warsztaty teatralno-dramowe , taneczne)
07.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I.
13.10. – Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
014.10. – Wyjście uczniów do kina DELFIN w Ustce na film „Mały Książę”.
17 i 21.10. – Spotkania uczniów z funkcjonariuszem policji.
LISTOPAD
02.11. – Udział uczniów w przedstawieniu teatralnym „Skąpiec”. .
10.11 – Wieczór filmowy w szkole.
10.11. – Apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.
11.11. – Udział uczniów w uroczystości pod Pomnikiem Państwa Podziemnego oraz Marszu Niepodległości ulicami miasta.
17.11 - Wyjazd uczniów do Multikina w Słupsku.
30.11. – Wieczór Andrzejkowy..
GRUDZIEŃ
14.12. - Szkolna VII Debata z udziałem zaproszonych gości na temat „ Bezpieczny Internet, spokojne życie” .
22.12. – Wyjazd uczniów do Multikina w Słupsku – prelekcja oraz seans filmowy „Marsjanin”.
LUTY
02.02. – Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie muzyczne Notre Dame de Paris. .
07.02. – Wyjazd uczniów na spektakl teatralny „Mały książę”.
MARZEC
20-22.03 – Wyjazdowe Rekolekcje Wielkopostne – Koszalin 2017.
Spotkanie rodziców z panią Danutą Górską, kierownikiem słupskiej poradni leczenia uzależnień.
24.03. – Wyjście uczniów na ustecką plażę – udział w nagraniu teledysku EndRiu Muszkieterowie Szpiku do piosenki promującej ideę zostania dawcą szpiku.
KWIECIEŃ
19-21.04. – Egzamin gimnazjalny 2017
19.04. – wyjazd uczniów na warsztaty muzealne do Słupska
20.04. – Wyjście uczniów do kina DELFIN na seans filmowy „Azyl”
MAJ
3.05. – Udział w obchodach Święta Konstytucji 3-go Maja, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.
19.05. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich oraz prezentacje projektów grupowych klas II.
21-27.05. – Wycieczka szkolna do Włoch.
CZERWIEC
01.06. – Rajd rowerowy do miejscowości Zapadłe zakończony ogniskiem.
01.06. – Wyjście uczniów do kina – Przygody Jacka Sparrow.
22.06. – Zakończenie roku szkolnego 2016/17, uroczyste pożegnanie klas III.
Rok szkolny 2015/2016
WRZESIEŃ
31.08. –  02.09. – Obóz integracyjny w Chmielnie
08.09. – Wyjście klasy Ix do Domu Kultury w Ustce na koncert młodych artystów w ramach 49 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
18.09. –  Udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Rajd pieszy z wychowawcami zakończony ogniskiem.
25-26.09. – Udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności - Podziel się Posiłkiem.
25.09. –  Udział w obchodach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
29.09. –  Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
PAŹDZIERNIK
9-13.10. – Wyjazd uczniów klas III na Europejskie Forum Młodzieży do Międzygórza  EuroWeek 2015.
12 -16.10. –  Warsztaty teatralno-dramowe dla klasy Ix.
12 -16.10. –  Warsztaty edukacyjno-artystyczne (Is, IIx,s)
13 i 15.10. –  Warsztaty z doradcą zawodowym dla klas III.
13 i 15.10. – Warsztaty kreatywnego myślenia (IIx, Is).
13-16.10.  –  Warsztaty taneczne – HipHop, BreakDance (Is, IIs)
13-16.10. – Zajęcia warsztatowe klas II w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
14 i 16.10. – Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas III.
16.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
LISTOPAD
04.11. – Spotkanie rodziców  klas I i II ze specjalistą poradni psychologiczno-pedagogicznej w Słupsku panią Tamarą Czerwińską-Szulc, temat spotkania   „Problemy związane z okresem dorastania dzieci i młodzieży”.
06.11. –  Wieczór filmowy  w szkole.
10.11. – Udział uczniów w X Pomorskim Biegu Niepodległości.
13.11. – Wyjazd do Koszalina na spektakl teatralny „Szalone nożyczki”.
27.11. – Udział chłopców z klasy IIx w psychoedukacyjnych warsztatach antyprzemocowych.
Udział w akcji „Góra Grosza 2015”.
GRUDZIEŃ
15.12. – Szkolna VI Debata z udziałem zaproszonych gości na temat „Łamanie praw człowieka na przestrzeni wieków”.
16.12. – Spotkanie dla rodziców ze specjalistą od narkotyków policjantem ze Szkoły Policji w Słupsku panem Adamem Brulińskim..
21.12. – Wigilia szkolna.
Udział w akcji „Góra Grosza 2015”.
STYCZEŃ
21.01. – Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni oraz do Centrum Solidarności w Gdańsku.
22.01 – Pierwsza Pomoc Przedmedyczna dla klas pierwszych..
MARZEC
7-9.03 - Rekolekcje Wielkopostne – Koszalin 2016.
21.03. – Wyjście uczniów do kina na film „Planeta singli”..
KWIECIEŃ
18-20.04. – Egzamin gimnazjalny 2016..
18.04. – Zajęcia w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.
20.04. – Wyjazd uczniów do Muzeum Pomorza Środkowego w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.
20.04. – Warsztaty w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.
22.04. – Wyjazd uczniów w ramach projektu grupowego do Zakonu Sióstr Klarysek w Słupsku oraz do Archiwum Państwowego w Słupsku.
23.04. – Wyjazd uczniów do filharmonii na koncert „Legendy muzyki pop symfonicznie”.
28.04. - Wieczór filmowy w szkole.
29.04. – Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
MAJ
2.05. – Wyjazd uczniów do słupskiego kina REJS na film „Sonita”.
3.05. – Udział w obchodach Święta Konstytucji 3-go Maja, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego .
18.05 – Wyjazd klasy IIx do Słupska na warsztaty techniczne z druku 3D
19.05 – Spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym.
23 - 24.05 – Zwiedzanie bazy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce połączone z zajęciami edukacji dla bezpieczeństwa.
31.05. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich oraz prezentacje projektów grupowych klas II..
CZERWIEC
2.06. – Warsztaty języka angielskiego na Akademii Pomorskiej w Słupsku..
2.06. – Pokaz talentów uczniów..
5-19.06. – Wolontariusze – studenci w szkole.
8.06 - Spotkanie z Sędzią Sądu Najwyższego panią Anną Marią Wesołowską w ramach Edukacji prawnej w szkole..
12-22.06. – Wycieczka szkolna do Pragi, Bratysławy i Wiednia.
20-22.06 - Wycieczka szkolna na Mazury.
24.06 - Zakończenie roku szkolnego 2015/16, uroczyste pożegnanie klas III.
Rok szkolny 2014/2015
WRZESIEŃ
31.08. –  02.09. – Obóz integracyjny w Łapinie
07.09. –  Udział uczniów w Narodowym czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza.
19.09. –  Udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Rajd pieszy z wychowawcami zakończony ogniskiem.
26.09. – Obchody Europejskiego Dnia Języków – przeprowadzenie przez uczniów badania znajomości języków wśród mieszkańców Ustki.
27.09. –  Udział w obchodach III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
29.09. –  Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
PAŹDZIERNIK
12-16.10. – Wyjazd uczniów klas III na Europejskie Forum Młodzieży do Bystrzycy Kłodzkiej.
14–17.10 –  Warsztaty teatralno-dramowe dla klas I.
15.10 - Zajęcia warsztatowe klas II w Galerii Bałtyckiej o sztuce performance
15.10. –   Wyjazd uczniów klas II do Teatru Nowego w Słupsku na  spektakl „Romeo i Julia”
16.10. – Warsztaty klas II w Swołowie „100 lat - zatrzymany czas”– czyli życie  w wiejskiej zagrodzie na początku XX wieku.
17.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
17.10. – Warsztaty pedagogiczne oraz warsztaty z doradcą zawodowym dla klas III.
20.10 – „Lekcja w Kinie” ( film „Tristan i Izolda”), wyjazd klas II i III do Multikina w Słupsku
24.10. – „KLASYKA HORRORÓW” -  wieczór filmowy .
28-29.10. – Spotkanie uczniów  klas II z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku.
LISTOPAD
07.11. – Udział uczniów w IX Pomorskim Biegu Niepodległości.
15.11. – Wyjazd do Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni na spektakl „Grease”
20.11. – Udział uczniów w przeglądzie inscenizacji fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza .
20.11 – Wyjście do Muzeum Chleba w Ustce oraz Domu Kultury na  wystawę Exlibris.
28.11 – Andrzejki połączone z wieczorem filmowym.
GRUDZIEŃ
15.12. – Szkolna V Debata z udziałem zaproszonych gości  na temat „Zażywasz – przegrywasz. Narkomania jako zjawisko oraz problem globalny”.
17.12. - Spotkanie rodziców uczniów klas II i III z doradcą zawodowym panią Luizą Rajkowską z Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku, temat spotkania „Rola rodzica w przygotowaniu dziecka do wyboru szkoły i zawodu”.
19.12. –  Wigilia szkolna.
listopad/grudzień  – Udział uczniow w akcji „Góra Grosza 2014”.
 LUTY
17.02. – Apel Walentynkowy.
20.02. – Dzień Elvisa Presleya.
MARZEC
04.03. – Mobilne planetarium w szkole – udział uczniów w pokazach astronomicznych.
10.03. – Wyjazd klas I i II do Słupska na spektakl anglojęzyczny.
16.03. – Wyjazd uczniów do zakładu karnego w Słupsku w ramach programu „Zanim będzie za późno”.
16-18.03. –  Rekolekcje Wielkopostne – Koszalin 2015.
18.03 - Dzień z liczbą PI w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku
KWIECIEŃ
21.04. – Udział uczniów klas II w warsztatach na temat: „Zagrożenia współczesnego świata – handel ludźmi".
21.04  – Warsztaty z mediacji dla klas I i II.
21.04. – Warsztaty ceramiczne dla klas II.
29.04. – Obchody Roku Matematyki na Pomorzu, udział uczniów w wykładzie dr D. Kleina na temat układów równań.
30.04 - Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
MAJ
3.05. – Udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3-go Maja, złożenie kwiatów  pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.
08.05. – Wyjazd uczniów do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i udział w Dniu Otwartych Koszar z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.
08.05. – Wyjazd uczniów do meczetu w Gdańsku.
18.05. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich oraz prezentacje projektów grupowych klas II.
21.05. – Zwiedzanie bazy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce połączone z zajęciami  edukacji dla bezpieczeństwa.
21.05. – Udział w wykładzie pani prof. dr hab. B. Popielas – Szultka pt. „Początki lokacyjnego Słupska” w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauk.
22.05. –  Wyjazd na „Piknik Naukowy” zorganizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach  XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauk.
22.05. –  Spotkanie uczniów klas III z  doradcą zawodowym.
22-24.05. –  Biwak uczniów klasy III.
CZERWIEC
25.05-01.06. – Udział Szkoły w Europejskim Tygodniu Sportu.
27.05. – Pokaz talentów uczniów.
01.06. – Udział Szkoły pikniku zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta.
17.06. – Wyjazd uczniów klas III do Sądu Okręgowego w Słupsku – udział  w rozprawie sądowej.
17.06. – Rajd rowerowy szlakiem Legend Morskich.
18.06. – Wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku - spotkanie z Tomaszem Piątkiem pisarzem, dziennikarzem, autorem książki „Heroina”.
20-24.06. – Wycieczka szkolna do Szklarskiej Poręby.
25.06. – Zakończenie roku szkolnego 2014/15, uroczyste pożegnanie klas III.
 
Rok szkolny 2013/2014
WRZESIEŃ
31.08. –  02.09. – Obóz integracyjny w Łapinie
07.09. – Udział uczniów w Narodowym czytaniu dzieł Aleksandra Fredry.
21.09. –  Udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
25.09. –  Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
27.09. –  Wyjazd uczniów do Gdańska na FORUM MŁODYCH 2013.
27.09. –  Udział w obchodach III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
PAŹDZIERNIK
11.10. – Wyjście uczniów klas I-III do kina DELFIN na film „Wałęsa człowiek z nadziei”
13-17.10. – Wyjazd uczniów klas III na Europejskie Forum Młodzieży do Bystrzycy Kłodzkiej.
14 –18.10 – Warsztaty teatralno-dramowe oraz taneczne dla klas I.
18.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
23.10. – Udział uczniów klas I w treningu twórczego myślenia oraz technik zapamiętywania uczenia się i notowania.
29.10. – Wyjazd uczniów klas I i II do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl „Zemsta” A.Fredry
LISTOPAD
08.11. – Udział uczniów w VIII Pomorskim Biegu Niepodległości.
11.11. – Udział uczniów w Marszu Niepodległości ulicami Ustki z okazji Dnia Niepodległości , złożenie kwiatów pod Pomnikiem Państwa Podziemnego.
29.11. – Andrzejkowy wieczór filmowy.
listopad/grudzień – Udział szkoły w akcji „Góra Grosza 2013”.
GRUDZIEŃ
05.12. – Szkolna IV Debata z udziałem zaproszonych gości na temat „Wyloguj się do życia”
13.12 - Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach z okazji XXXII rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego.
20.12. – Wigilia szkolna.
STYCZEŃ
13.01. – Wyjazd uczniów do Teatru Nowego w Słupsku na przedstawienie „I stała się jasność”
LUTY
08.02. – Wyjazd do Teatru Muzycznego oraz Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.
13.02. – Obchody „Dnia Babci, Dziadka”.
18.02. – Wyjście uczniów II-III do kina DELFIN na film „Jack Strong”.
15.01 i 19.02. – Wyjście uczniów klas I i III do Domu Kultury na wystawę W. Petrykowskiego „Moja armia”. Udział w prelekcji na temat uzbrojenia, sposobów walki i przebiegu najważniejszych bitew.
27.02. – Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniowskich.
MARZEC
10.03. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich oraz prezentacje projektów grupowych klas II.
18.03. – Wyjazd uczniów klas I na spektakl w języku angielskim „Frank Nowotny and The Case of Present Perfect”.
28.03. – Udział uczniów klas I i II w turnieju rycerskim „HUSARIA CHLUBĄ ORĘŻA POLSKIEGO”.
KWIECIEŃ
02-04. – Rekolekcje Wielkopostne – Koszalin 2014.
02-04. – Zajęcia warsztatowe z etyki: wyjazd uczniów do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi, usteckiego zakładu karnego , warsztaty w szkole.
10.04. – Lekcja poprowadzona przez funkcjonariusza Komendy Policji w Ustce z uczniami klas I na temat: „Odpowiedzialność karna nieletnich” .
16.04. – Koncert skrzypcowy absolwentki Aleksandry Koniecznej.
21.04. – Wyjście uczniów klas I-III do kina na film „Kamienie na Szaniec”, zwiedzanie bunkrów Bluchera.
23-25.04. – Egzamin gimnazjalny.
23.04. – Warsztaty dla klas I w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
23.04. – Udział uczniów w plenerowych warsztatach artystycznych przed Domem Kultury w Ustce.
23.04. – Warsztaty wychowania do życia w rodzinie dla klas II
24.04. – Wyjazd uczniów klas I-II do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zajęcia artystyczne.
24-25.04. – Zajęcia dziennikarskie w szkole.
MAJ
3.05 - Udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3-go Maja, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.
6.05 - Spotkanie uczniów klasy III z panią Luizą Rajkowską doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku.
8.05. – Spotkanie rodziców uczniów klas I i II ze specjalistą z poradni psychologiczno-pedagogicznej panią Tamarą Czerwińską – Szulc, temat spotkania „Problemy związane z okresem dorastania u dzieci i młodzieży”.
21 i 22.05 – Warsztaty dla klas III z edukacji dla bezpieczeństwa
30.05. – Uroczystość  obchodów jubileuszu 10-lecia Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego w Ustce.
CZERWIEC
03.06. – Wyjazd uczniów klas III do Sądu Okręgowego w Słupsku – udział  w rozprawie sądowej.
15-19.06. –Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej.
17-22.06. – Wycieczka szkolna do Paryża.
Rok szkolny 2012/2013
WRZESIEŃ
01.09. –  03.09. – Obóz integracyjny w Chmielnie.
11.09. –  Udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
26.09. –  Wyjazd uczniów do Gdańska na FORUM MŁODYCH 2012.
27.09. –  Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
28.09. –  Udział w obchodach II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
PAŹDZIERNIK
12.10. –  Wyjście uczniów I-III do kina DELFIN  na film „Bitwa pod Wiedniem”
15 – 16.10 – Warsztaty WDŻR
15 – 17.10.– Warsztaty  „Odbiór sztuki filmowej”
16 – 19.10 –  Warsztaty teatralno - dramowe dla klas I.
19.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
24.10. – Udział uczniów w seminarium popularno-naukowym „Morska energetyka wiatrowa”.
LISTOPAD
09.11. – Udział w VII Pomorskim Biegu Niepodległości.
09.11. – Udział w Marszu Niepodległości ulicami Ustki z okazji Dnia Niepodległości, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Państwa Podziemnego.
12.11. – Mecz piłki koszykowej uczniowie – wojsko amerykańskie.
13-15.11. - Próbny zewnętrzny egzamin gimnazjalny.
22.11. – Udział uczniów w koncercie jazzowym.
28.11. – Szkolna III Debata z udziałem zaproszonych gości na temat „Żeglarstwo – wyzwanie, pasja, przygoda!
30.11. – Andrzejkowy wieczór filmowy.
GRUDZIEŃ
06.12. – Warsztaty dla rodziców i uczniów klas II i III na temat „Profilaktyka uzależnień od narkotyków”
13.12. – Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach z okazji XXXI rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego - Msza Św. oraz zapalenie zniczy przy Obelisku Solidarności na Trakcie Solidarności.
20.12. – Wigilia szkolna
21.12. – Wyjście uczniów do kina Delfin w Ustce na filmy „Nietykalni” i „Hotel Transylwania”
STYCZEŃ
04.01. – Wyjazd do kina, Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Koncert Sylwestrowy na Bis”
24.01. – Dyskoteka Karnawałowa
LUTY
01.02. – Wyjazd uczniów do Multikina w Słupsku na spotkanie edukacyjne w ramach programu „Lekcje w kinie”
MARZEC
05-07.03 – Rekolekcje Wielkopostne – Koszalin 2013
KWIECIEŃ
03.04. – Wyjazd uczniów klas III na warsztaty preorientacji zawodowej do Centrum Informacji i Planowania Kariery w Słupsku
10.04. – Udział delegacji  szkolnej we Mszy Św. oraz złożenie kwiatów dla upamiętnienia ofiar w rocznicę  zbrodni katyńskiej.
10.04. – Spotkanie uczniów z księdzem egzorcystą .
23-25.04  – Egzamin gimnazjalny.
MAJ
20 i 21.05 – Warsztaty dla klas III z edukacji dla bezpieczeństwa.
27 i 29.05. – Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniowskich.
CZERWIEC
03.06. – Wjazd uczniów klas III do Sądu Okręgowego w Słupsku – udział w rozprawie sądowej.
04.06. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich oraz prezentacje projektów grupowych klas II.
06.06. – Pokaz talentów.
24-25.06. – Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
26.06. – Dzień Sportu.
28.06.2010r. - Zakończenie roku szkolnego 2012/13, uroczyste pożegnanie klas III.
Rok szkolny 2011/2012
WRZESIEŃ
01.09. –  03.09. – Obóz integracyjny w Łapinie.
1.09.   –  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012.
16.09. –  Udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
26.09. – Europejski Dzień Języków
28.09. –  Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
29.09. –  Wyjazd uczniów do Gdańska na FORUM MŁODYCH 2011.
27- 30.09 – Zbiórka pieniężna na rzecz koni  (sprzedaż pączków na terenie szkoły).
30.09.  – Apel  z okazji Dnia Chłopaka.
PAŹDZIERNIK
06.10. –  Wyjazd uczniów klas I - III do Teatru Nowego w Słupsku na „Zemstę”.
06 – 07.10. i 11-12.10. –  Warsztaty teatralno - dramowe dla klas I.
07.10. – Wyjazd uczniów na poligon wojskowy.
07.10. – Wyjazd uczniów do Multikina w Koszalinie na film „Bitwa Warszawska1920”.
10 -11.10. – Warsztaty WDŻR i Mediacje dla klas III.
10 -11.10. – Warsztaty komunikacji interpersonalnej z elementami mediacji (kl.II).
10 -11.10. – Warsztaty dla klas II i III -  „Efektywne notowanie”.
12.10. – Uroczyste Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
27.10. – Wyjazd uczniów do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na musical „Okruchy życia”, warsztaty i zwiedzanie Akwarium w Gdyni
LISTOPAD
10.11. – Udział w Marszu Niepodległości ulicami Ustki z okazji Dnia Niepodległości.
10.11. – Udział w VI Pomorskim Biegu Niepodległości.
11.11. – Uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Państwa Podziemnego.
 29.11. - Szkolna debata z udziałem zaproszonych gości  na temat „Polskie szkolnictwo - wczoraj, dziś i jutro”
GRUDZIEŃ
01.12. - Spotkanie rodziców klas I - III z psychologiem, temat spotkania : „Zachowania ryzykowne młodzieży - uzależnienie od Internetu, cyberprzemoc”.
listopad/grudzień – Udział w akcji „Góra Grosza 2011”.
7- 9.12. – Próbny zewnętrzny egzamin gimnazjalny.
9.12 – Wyjazd uczniów klas III w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do przedsiębiorstwa Morpol w Duninowie.
13.12. –  Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach z okazji XXX rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego oraz XLI wydarzeń Grudnia 70 - Msza Św. oraz  złożenie kwiatów przy Obelisku Solidarności na Trakcie Solidarności.
21.12. –  Wigilia szkolna
22.12. –  Wyjazd uczniów do kina w Koszalinie
STYCZEŃ
23-24.01. – Wyjazd uczniów klas III na warsztaty preorientacji zawodowej do Centrum Informacji i Planowania Kariery w Słupsku
LUTY
21.02. - Dyskoteka Karnawałowa
24.02. - Wyjazd uczniów klas II do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl „Romeo i Julia”
28.02. - Wyjazd uczniów klas II do Biblioteki Miejskiej w Słupsku na wykład – „Wojna o tajemnice”
MARZEC
6-8.03 - Rekolekcje Wielkopostne 2012 w Koszalinie
KWIECIEŃ
27.04 - Apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja
24-26.04 - egzamin gimnazjalny 2012
 MAJ
8 i 10.05. – Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniowskich
14.05. – Spotkanie z  doradcą zawodowym  klas III
16.05.  – Wyjazd do słupskiego II LO na „Piknik Naukowy”
18.05. – Projekty grupowe klas II
21.05. – Finał Indywidualnych Projektów Uczniowskich
22.05. – Wyjście do kina na przedstawienie „Folwark zwierzęcy”
24.05. – Wyjazd uczniów na Akademię Pomorską w Słupsku na prezentację multimedialną w języku angielskim pt. „ Muzea w Wielkiej Brytanii”
25.05. – Pokaz talentów z okazji Dnia Matki
30.05  –  01.06. – Wycieczka szkolna do Warszawy
30.05 - 01.06. – Biwak w Białym Borze
01.06. – Obchody Dnia Dziecka – wyjście do kina
24.05. – Kampania  profilaktyczna  „Światowy Dzień Walki z Nałogami”
CZERWIEC
11 i 13.06 – Warsztaty dla klas III  z edukacji dla bezpieczeństwa
12.06. – Marsz na orientację – udział klas III
14.06. – udział uczniów klas III w prezentacji promocyjnej II LO w Słupsku
15.06. – Wjazd uczniów do Sądu Okręgowego w Słupsku – udział w rozprawie sądowej
21.06. – Szkolna Olimpiada Sportowa – zawody w konkurencjach lekkoatletycznych
25.06. – Dzień z Wychowawcą
26.06. Dzień Sportu
27.06. – Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla klas I i II
29.06.2012r. - Zakończenie roku szkolnego 2011/12, uroczyste pożegnanie klas III
 
Rok szkolny 2010/2011
WRZESIEŃ
31.08. – 02.09. – Obóz integracyjny w Drzewinie
1.09. – Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011
17.09. – Udział w akcji „Sprzątanie Świata”
29.09. – Wyjazd uczniów do Gdańska na FORUM MŁODYCH 2010
30.09. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego
PAŹDZIERNIK
06.10 – Udział uczniów w imprezie edukacyjnej pt. „Na dworze Yorica” (Dom Kultury w Ustce)
1.10, 4.10, 11-13.10 – Warsztaty teatralne dla klas I.
14.10 – Wyjście do kina DELFIN w Ustce na film „Wszystko co kocham”
14.10 – Lekcja profilaktyczna poprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Ustce, temat: „Konsekwencje łamania prawa przez osoby nieletnie”.
15.10. – Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
28.10. – Wyjazd uczniów klas I do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
28.10. – Dyskoteka szkolna
LISTOPAD
2.11. - 5.11. – Akcja charytatywna „Szarik” - pomoc dla schroniska dla zwierząt
4.11. – Spotkanie rodziców kl. I z psychologiem, temat: „Problemy okresu dojrzewania i dorastania młodzieży”.
10.11. – Apel z okazji Dnia Niepodległości i Szkolny Konkurs Historyczny
11.11. – Udział w V Pomorskim Biegu Niepodległości
19.11. – Wyjście do Domu Kultury w Ustce na Koncert Orkiestry Symfonicznej
19.11. – Debata na temat „Czy jesteśmy tolerancyjni?”
25 - 28.11. – Wyjazd chórzystów na Warsztaty Wokalne do miejscowości Podczele
29.11. – Wyjazd uczniów klas I do Teatru w Słupsku na „Zemstę”
29.11- 02.12. oraz 06.12 - 09.12 - Warsztaty Ekologiczne w Lipiu - udział w projekcie ”Młody Ekolog”
30.11 – Wieczór Andrzejkowy
GRUDZIEŃ
3.12. – Mikołajkowy wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie teatralne „Szalone nożyczki”, zajęcia w Centrum Eksperyment w Gdyni
29.11. - 2.12. i 6-9.12. – Wyjazd uczniów na Warsztaty Ekologiczne do Lipia
3.12. – Mikołajkowy wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na przedstawienie teatralne „Szalone nożyczki”, zajęcia w Centrum Eksperyment
10.12. – Gala Wolontariatu
13-22.12 – Akcja „Góra Grosza2010”.
21.12. – Wigilia szkolna
STYCZEŃ
13-14.01.2011 –Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
LUTY
11.02.2011r. - Uroczyste obchody Dnia Babci, Dziadka
MARZEC
08.03.2011r. – Apel z okazji Dnia Kobiet
22-24.03.2011r. – Rekolekcje Wielkopostne 2011 w Koszalinie
24.03.2011r. – Wyjazd uczniów do Galerii Bałtyckiej w Słupsku
25.03. – „ Dzień z chemią” - warsztaty chemiczne dla klas III
KWIECIEŃ
10.04.2011r. – Udział delegacji Szkoły we Mszy św. w pierwszą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku
19.04. 2011r. – Spotkanie uczniów ze Zdzisławem Kołodziejskim przewodniczącym PSL na Pomorzu
20.04.2011r. – Spotkanie uczniów z posłem PO na Sejm Zbigniewem Konwińskim
27.04.2011r. – Warsztaty Doradztwa Zawodowego dla klas III
28.04.2011r. – Wyjazd uczniów klas III do LO im. A. Mickiewicza w Słupsku
29.04.2011r. – Apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja
MAJ
4 - 5.05.2011r. – Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniowskich
05.05.2011r. – Rajd rowerowy - okolice Ustki
06.05.2011r. – Spotkanie uczniów z Prezydentem Słupska Maciejem Kobylińskim
09.05.2011r. – Spotkanie uczniów z posłanką PiS na Sejm Jolantą Szczypińską
11.05.2011r. – Wyjazd uczniów klas III do Sądu Okręgowego w Słupsku - udział w rozprawie
12.05. 2011r. – Udział uczniów w Konferencji Ekologicznej zorganizowanej przez Urząd Miasta Ustka
 
Rok szkolny 2009/2010
WRZESIEŃ
31.08. –  01.09.09r. – Obóz integracyjny w Chmielnie
1.09.2009r. – Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009/2010
11.09.2009r. – Wyjazd uczniów do kina Rejs na film „My cichociemni”
19.09.2009r. – Udział w akcji „Sprzątanie Świata” – rajd pieszy i rowerowy na Wydmę Orzechowską
29-30.09.2009r. – Wyjazd uczniów do Gdańska na FORUM MŁODYCH 2009, Ekologia – Ekonomia – My. Spotkanie między innymi z: dziennikarzem, publicystą i T. Lisem, podróżnikiem i społecznikiem M. Kamińskim, wiceministrem środowiska J. Zaleskim, założycielem stacji morskiej na Helu prof. K. Skóra, a także założycielem i liderem jednej z najbardziej znanych organizacji społecznych Klubu GAJA  J. Bożek. Gościem specjalnym Forum był: Lech Wałęsa i laureatki Nagrody jego imienia.
PAŹDZIERNIK
2.10.2009r. – Apel z okazji Dnia Chłopaka i wybory Mistera szkoły
5. 10. 2009r. – Szkolenie BHP dla nauczycieli i pracowników szkoły
20-22.10.209r. – Warsztaty dziennikarsko-radiowe dla klasy II
20-23 10.2009r. – WDŻR i Warsztaty z ratownictwa dla klas III
23.10.2009r. –  Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
27.10.2010r. – Wyjście do Domu Kultury na spektakl Teatru Myśli i Słowa „Twoje 5 minut”
LISTOPAD
4. 11. 2009r. – spotkanie rodziców kl. I z psychologiem, temat: „Problemy okresu dojrzewania i dorastania młodzieży”.
9.11.2009r. –  Apel z okazji Dnia Niepodległości
11.11.2009r. – uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Państwa Podziemnego
16.11.2009 – wyjazd uczniów do kina Milenium na przedstawienie ”Samotni w tłumie” w wykonaniu aktorów  Narodowego Teatru Edukacji
18.11.2009r. – wyjście do Domu Kultury w Ustce na przedstawienie ”Wspomnienia narkomanki”
23.11 – 4.12.2009r. – Akcja „Góra Grosza2009”.
27.11.2009r. – Udział w programie profilaktycznym słowno-muzycznym „Dopóki masz Wybór” (I-II), koncert zespołu STO%.
30.11.2009r. – Wieczór Andrzejkowy – wróżby
GRUDZIEŃ
01.12.2009r. – Warsztaty Doradztwa Zawodowego dla klas III
02.12.2009r. – Warsztaty jazzowe ( kl. I -II )
02.12.2009r. – Warsztaty artystyczne ( kl. I ) – Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce
3-5.12.2009r. – Udział chórzystów w warsztatach  wokalnych  w Sarbinowie
10.12.2009r. – Apel z okazji Dnia Praw Człowieka
12.12.2009r. – Koncert charytatywny „Dla Huberta”
13.12.2009r. – udział w obchodach XXXIX rocznicy wydarzeń Grudzień 70 oraz XXVIII rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Złożenie kwiatów przy Obelisku „Solidarności” na Trakcie Solidarności, uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele NMP Gwiazdy Morza w Ustce.
17.12.2009r. – wyjście kl. III y do kina „Rejs”, film „Julia i Julia” – nagroda za wygranie konkursu na najcięższy worek z monetami w akcji „Góra Grosza”.
18.12.2009r. – Seans filmowy w Multikinie w Gdyni – „Mikołajek”, „Opowieść Wigilijna”.
18.12.2009r. – Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na przedstawienie teatralne „Skrzypek na dachu”
21.12.2009r – Wigilia szkolna
STYCZEŃ
12.01.2010r. – wyjście na Komisariat Policji – spotkanie profilaktyczne dla kl. III, Konsekwencje łamania prawa przez niepełnoletnich. Zwiedzanie komisariatu.
29-30.09.2009r. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego
20-23.10.2009r. – Warsztaty teatralne dla klas I.
26.01.2010r. – Spotkanie z żeglarką Nataszą Caban
28.01.2010r. – Apel z okazji Ogólnoświatowego Dnia  Holocaustu
LUTY
8-11.02.2010r. – Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniowskich
01.02.2010r. – Uroczyste obchody Dnia  Babci, Dziadka
27.02.2010r. – Towarzyski mecz piłki siatkowej -  nauczyciele kontra uczniowie
MARZEC
8-10.03.2010r. –  Rekolekcje Wielkopostne 2010-03-10
10.03.2010r. –  warsztaty profilaktyczne NOE ( profilaktyka uzależnień )
26.03.2010r. – finał IPU z udziałem zaproszonych rodziców
31.03.2010r. - rajd pieszy - okolice Ustki
KWIECIEŃ
12.04.2010r. - Udział  Szkoły we Mszy św. w intencji  zmarłych w wyniku  katastrofie lotniczej
19.04.2010r. - warsztaty w fokarium w  Helu
27.04.2010r. - wyjazd uczniów klas I-II do kina Millenium w Słupsku na film „Starcie tytanów”
27-29.04.2010r. - egzamin gimnazjalny
29.04.2010r. - Apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja
29.04.2010r. - wyjście uczniów do restauracji Molo Cafe w Ustce - zapoznanie z zasadami savoir-vivre przy stole
MAJ
03.05.2010r. - delegacja uczniów,  złożenie kwiatów pod pomnikiem Państwa Podziemnego
05.05.2010r. - spotkanie rodziców z psychologiem, temat spotkania: „Błędy popełniane przez dobrych rodziców”
7.05.2010r. - udział uczniów w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA
12.05.10r. - udział uczniów w Majowych Obchodach Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie
18.05.2010r. - udział uczniów w  wystawie  Mieczysława Kościelniaka w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce
26.05.2010r. - szkolne wybory prezydenckie z udziałem uczniów
27.05.2010r. - udział uczniów w  Bałtyckim Festiwalu Nauki na Akademii Pomorskiej w Słupsku
28.05.2010r. - udział uczniów klas III w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Słupsku
31.05.2010r. - Światowy Dzień Bez Papierosa – kampania
CZERWIEC
10.06.2010r. - Wyjazd Dnia Ojca i Matki - uroczystość dla rodziców.
14-17.06.2010r. - Wyjazd młodzieży na wycieczkę Kraków - Wieliczka - Oświęcim
14-18.06.2010r. - Wyjazd młodzieży na wycieczkę - Kotlina Kłodzka
21.06.2010r. - Warsztaty profilaktyczne (terapeutka p. D. Bińkowska)
22-23.06.2010r. - Dzień Sportu, mech piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie.
24.06.2010r. - Zakończenie roku szkolnego 2009/2010, uroczyste pożegnanie klas III
Rok szkolny 2008/2009
WRZESIEŃ
Obóz integracyjny dla klas I - III w Łapinie
XV Zlot Szlakami Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” – rajd pieszy
Akcja „Sprzątanie Ziemi”
PAŹDZIERNIK
Wyjazd klas II – III do teatru w Słupsku  na spektakl „Zemsta”
Warsztaty teatralne dla klas I.
Warsztaty dziennikarsko-radiowe dla klasy II.
Ślubowanie klas I połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
LISTOPAD
Apel z okazji Dnia Niepodległości
Apel z okazji Światowego Dnia Tolerancji
Dyskoteka andrzejkowa
Wyjazd do kina i teatru muzycznego w Gdyni
GRUDZIEŃ
Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka
Wigilia szkolna, jasełka
STYCZEŃ 
Wyjazd do Słupska na przedstawienie  teatralne „Balladyna” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji.
Spotkanie rodziców klas I –II z psychologiem. Temat spotkania: „Rozwiązywanie problemów dojrzewania i dorastania młodzieży. Jak rozmawiać z dzieckiem?”
Bal Karnawałowy
Apel z okazji Walentynek
MARZEC 
Prezentacje Indywidualnych Projektów Uczniów
Rekolekcje Wielkopostne w Ostrowcu
Wyjazd do Biblioteki Miejskiej w Słupsku na wykład z  filozofii  na temat „Różne oblicza wolności”
Spotkanie z członkami 7 Brygady Obrony Wybrzeża – Żołnierzami Niebieskich Beretów
Wizyta w  Muzeum Chleba
Zajęcia warsztatowe klasy  III z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Słupsku w ramach preorientacji zawodowej
KWIECIEŃ
Warsztaty asertywności dla klas I
Warsztaty tolerancji dla klas II
Egzamin gimnazjalny
Wyjazd do teatru na sztukę "Romeo i Julia"
Apel z okazji obchodów Konstytucji 3-go maja
MAJ
Wycieczka do Warszawy i Torunia
Wycieczka do Jury Krakowsko - Częstochowskiej
Uroczyste obchody 5-Lecia Szkoły
CZERWIEC
Wycieczka rowerowa do Poddąbia - ognisko
Wycieczka do Włoch
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
 
Rok szkolny 2007/2008
WRZESIEŃ
Obóz integracyjny dla klas I i II w Chmielnie ( tzw. Szkoła przetrwania)
Sprzątanie Ziemi oraz rajd rowerowy.
Wyjście do kina na film „Katyń”.
Spływ kajakowy rzeką Słupią.
Udział uczniów w uroczystych obchodach Jubileuszu 50-lecia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.
PAŹDZIERNIK
Wyjazd do Słupska do Urzędu Pocztowego – zwiedzanie Poczty Głównej.
Warsztaty teatralne dla klas I.
Warsztaty dziennikarsko-radiowe dla klasy II.
Warsztaty asertywności dla klasy III.
Uroczystość Ślubowania klas I połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Kurs ratownictwa medycznego dla klasy III.
Udział uczniów w uroczystościach   Konsekracji Kościoła Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Ustce.
Wyjazd do teatru w Słupsku na spektakl „Dziady”.
LISTOPAD
Udział uczniów w „Biegu po niepodległość”.
Udział uczniów w obchodach Dnia Niepodległości – złożenie kwiatów pomnikiem Armii Krajowej.
Wizyta uczniów w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce – zwiedzanie Sali Pamięci i Tradycji.
Udział uczniów w spektaklu teatralnym pt. „Wspomnienie narkomanki” przygotowanym przez Agencję Artystyczną z Kielc.
GRUDZIEŃ
Udział uczniów w VII Biegach Mikołajkowych „Powitanie zimy” w Jarosławcu.
Apel Mikołajkowy.
Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na spektakl „Fame -Sława”
Apel upamiętniający  rocznicę Stanu Wojennego.
Wigilia Szkolna.
Udział uczniów w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
STYCZEŃ
Wyjazd do teatru na spektakl „Czechow” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji.
Warsztaty pierwszej pomocy ( Kurs ratownictwa medycznego)  dla klas I-II.
potkanie ze  specjalistą  ds. przestępczości patologii nieletnich  panem Remigiuszem Hernerem z Komisariatu Policji w Ustce w ramach profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa.
LUTY
Uroczyste obchody – Dzień Babci, Dziadka
Wyjazd na  Rekolekcje Wielkopostne do  Ostrowca  k/ Wałcza
MARZEC
Wyjazd uczniów klasy Ix do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
wyjazd do teatru muzycznego  w Słupsku na spektakl „Szalone nożyczki”
próbny wewnętrzny egzamin  gimnazjalny klas III
KWIECIEŃ
Udział uczniów w programie edukacyjnym organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny „Body talk – uwierz w siebie”
Wyjazd do teatru w Słupsku   na „Potyczki teatralne”
Wyjście ( kl. III ) do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z panem Michałem Ogórkiem.
Spotkanie uczniów z panem Edwardem Lutczynem
Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na spektakl „Siostrunie”
Egzamin gimnazjalny
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
Wyjazd do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
MAJ
Złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej.
Udział w akcji  „Gorączka złota – 2008” przy współpracy z PCK
Udział uczniów w VII edycji Biegu Olimpijczyka – Kwakowo 2008
Polska biega
Prezentacje Projektów Uczniów
Wyjazd uczniów do Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Pobyt w Polsce Wymiana młodzieży polsko – niemieckiej
Udział uczniów w sztafecie 5 x 3200 żółtym szlakiem w Parku Krajobrazowym Doliny Słupi z Dębnicy Kaszubskiej do Niepoględzia
Pokaz najlepszych prezentacji projektów uczniów połączony z obchodami Dnia Matki i Ojca
Spływ kajakowy i biwak w Krzyni
CZERWIEC
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
 
Rok szkolny 2006/2007
 WRZESIEŃ
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007
Obóz integracyjny klas I i II w Białym Borze ( zajęcia integracyjne, jazda konna, ścieżka dydaktyczno-ekologiczna, rowery wodne, zwiedzanie cerkwi, otrzęsiny klasy I, ognisko.
Udział w akcji „Sprzątanie Świata”
PAŹDZIERNIK
Udział w warsztatach teatralno - dramowych oraz dziennikarsko-radiowych
Udział w akcji „Góra Grosza”.
Ślubowanie klas I
Rajd „W nieznane”
Wyjazd do teatru w Słupsku na spektakl „Romeo i Julia”
Wyjazd do kina w Słupsku na film „Jan Paweł II – Papież, który pozostał Człowiekiem”
LISTOPAD
„Halloween”
Wyjazd do teatru w Słupsku na spektakl „Skąpiec”
Wyjazd do Gdańska – zwiedzanie redakcji i drukarni Dziennika Bałtyckiego oraz siedziby Narodowego Banku Polskiego
Udział w spektaklu profilaktycznym „I kto tu rządzi czyli rozmowa z samym sobą”
Udział dziewcząt w spotkaniu na temat „Profilaktyka Raka piersi”
Zabawa Andrzejkowa.
LISTOPAD/GRUDZIEŃ
Udział w akcji charytatywnej – zbiórka na schronisko dla zwierząt
GRUDZIEŃ
Wyjazd do filharmonii na koncert „Mikołajki z orkiestrą”
Apel mikołajkowy
Spotkanie z historykiem panem Marcinem Barnowskim – opowieść o historii Ustki
Wigilia Szkolna.
STYCZEŃ
Udział uczniów w występie grupy tanecznej z Mińska
Warsztaty interpersonalne z psychologiem
Całodniowe warsztaty interpersonalne prowadzone przez psychologa
LUTY
Wyjście do Domu Kultury na koncert muzyki poważnej.
Udział w apelu przygotowanym przez uczniów LO „Dzień Patrona Szkoły”
MARZEC
Udział w programie prozdrowotnym „Profilaktyka raka szyjki macicy”.
Warsztaty ekologiczne w Lipiu oraz w Warcinie, połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie „Wrzuć luz”
Udział w przedstawieniu teatralnym – bajki Krasickiego
Pierwszy Dzień Wiosny - rozgrywki sportowe
KWIECIEŃ
Spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat „Agresja słowna, profil uzależnień”
MAJ
Lekcje na temat orientacji zawodowej w Urzędzie Pracy
Pobyt młodzieży z Ratzeburga w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej (zabawy integracyjne – podchody, warsztaty plastyczne itp.)
Wyjazd z młodzieżą z Ratzeburga do Torunia i Łeby
Warsztaty profilaktyczne „ Milczeć to za mało”
Tydzień Kultury
CZERWIEC
Wyjazd uczniów do Technikum Drzewnego w Słupsku oraz do Technikum Leśnego w Warcinie
Wyjazd do Ratzeburga w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej
Zielona Szkoła W Łapinie – obóz przetrwania
Egzamin na kartę motorowerową
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
 
Rok szkolny 2005/2006
  WRZESIEŃ
Obóz integracyjny w Białym Borze ( zajęcia integracyjne, jazda konna, ścieżka dydaktyczno-ekologiczna, zajęcia nad jeziorem rowery wodne ), zwiedzanie cerkwi, otrzęsiny klasy I, ognisko).
Udział w akcji „Sprzątanie świata”.
Spotkanie ze studentami Pomorskiej Akademii Pedagogicznej „ Jak uczyć się skutecznie i szybko?”
Szkolne prawybory do Sejmu.
PAŹDZIERNIK
Udział w akcji „Góra Grosza”.
1Ślubowanie klas I ( prezentacja multimedialna, cześć artystyczna ).
Rajd rowerowy na Wydmę Orzechowską.
Warsztaty teatralno – dramowe z Teatrem „STOP” z Koszalina ( pokaz dla rodziców).
LISTOPAD
Udział w Ogólnopolskiej akcji „ Palenie jest uleczalne’.
Wyjazd do filharmonii słupskiej na koncert : Czy orkiestra symfoniczna może być cool”.
Zabawa Andrzejkowa.
GRUDZIEŃ
Wyjazd mikołajkowy do kina na film „Harry Potter i czara ognia”.
Pokaz ratownictwa medycznego.
Wigilia szkolna.
STYCZEŃ
Bal przebierańców i karaoke.
MARZEC
Wyjście do muzeum Ziemi Usteckiej.
Warsztaty ekologiczne w Lipiu połączone z rekolekcjami Wielkopostnymi.
Obchody „Pierwszego Dnia Wiosny”, Wyjazd do kina na film „Jan Paweł II”
Wyjazd do teatru w Słupsku na spektakl „Balladyna”
Obchody Europejskiego Dnia Wiosny.
Spotkanie pani psycholog z rodzicami na temat „Rozwój osobowości, rozwój emocjonalny i społeczny młodzieży”
KWIECIEŃ
Debata na temat „ Studia w kraju czy za granicą”
Rajd pieszy szlakiem Doliny Słupi.
Wyjazd do teatru w Słupsku na spektakl „ Między niebem a piekłem”
Wyjście do Domu Kultury w Ustce i udział w pokazie malowania i prezentacji obrazów p. Jerzego Omelczuka.
MAJ
Wycieczka ekologiczna do Słowińskiego Parku Narodowego ( Rowokół i Latarnia w Czołpinie )
Wyjazd do kina w Słupsku na film „Hi way”
Udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki – wyjazd do Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku.
MAJ/CZEWIEC
Warsztaty taneczne – Kurs tańca w Domu Kultury w Ustce.
prezentacje europejskie przygotowane przez uczniów dla rodziców
CZERWIEC
wyjazd w Bory Tucholskie - Zielona szkoła w Woziwodzie.
Dzień Sportu
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
 
Rok szkolny 2004/2005
WRZESIEŃ
Uroczysta inauguracja roku szkolnego.
Wyjazd integracyjny do Poddąbia ( warsztaty interpersonalne, bieg na orientację, zabawy matematyczne, rozpoznawanie terenu ) .
PAŹDZIERNIK
Spotkanie ze st. sier. R. Karpińskim na temat bezpieczeństwa.
Uroczystość Ślubowania klas I
Wieczór Halloween.
LISTOPAD
Udział w pokazach ratownictwa medycznego.
Wyjście na Komisariat Policji w Ustce (zwiedzanie komisariatu i pogadanka na temat uzależnień ).
Koncert muzyki poważnej „Czy orkiestra może być cool?”
Wyjazd do teatru na przedstawienie „ Moralność Pani Dulskiej”.
GRUDZIEŃ
Udział w apelu mikołajkowym.
Wyjazd do Słupska ( Ćwiczenia w terenie - „Elementy krajobrazu antropogenicznego”).
Przygotowanie i udział w szkolnej wigilii ( udział w przedstawieniu, przygotowanie stołu i potraw).
LUTY
Spotkanie z przedstawicielem Klubu Żeglarskiego.
Wyjazd do teatru na przedstawienie „Romeo i Julia”.
Udział w pokazach rycerskich.
Udział w apelu walentynkowym.
MARZEC
Wyjście do Muzeum Ziemi Steckiej i Latarni Morskiej w Ustce.
Obchody „Spring Day in Europe” ( przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców ).
KWIECIEŃ
Zabawy integracyjne i zajęcia sportowe w ramach wymiany polsko – niemieckiej z Ratzeburgiem.
Wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego w ramach wymiany polsko – niemieckiej z Ratzeburgiem
Wycieczka do Gdańska w ramach wymiany polsko - niemieckiej.
Wyjazd do Ratzeburga w ramach wymiany polsko-niemieckiej.
MAJ
Udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki w Słupsku
Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu.
CZERWIEC
Obchody Dnia Dziecka ( spacer po Ustce ).
Wyjazd na Pomorską Akademię Pedagogiczną i udział w wykładzie z informatyki.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego